ПІДТРИМКА У ВІДКРИТТІ БІЗНЕСУ

Ви отримуєте так звану “громадську допомогу” (німецькою Bürgergeld – базова матеріальна допомога для осіб, що шукають роботу) і хочете стати самозайнятим (розпочати власну справу). Ми можемо Вам допомогти – порадою та фінансовою підтримкою.

Відкриття бізнесу може стати вашим шляхом до фінансової незалежності. Ретельне планування – перший важливий крок до вашого успіху. Ми можемо підтримати вас у цьому.

 

 

ПОРАДИ ПЕРЕД САМОЗАЙНЯТІСТЮ

Ваш центр зайнятості з радістю проконсультує вас, якщо ви хочете стати самозайнятим. Разом з вами ми зʼясуємо ваші економічні плани та перспективи. Ми також проінформуємо вас про те, які інші установи можуть вам допомогти.
Багато центрів зайнятості пропонують відеоконсультації. Якщо ви зацікавлені, запитайте у своєму центрі зайнятості, чи можливі там відео-консультації.

 

 

 

СТАРТОВИЙ КАПІТАЛ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ БІЗНЕСУ

Якщо ви станете самозайнятим підприємцем, ми підтримаємо вас у певних випадках стартовим капіталом.
Бізнес-ідея іноді потребує певного часу для запуску, а це означає: на початку вашої самозайнятості ви можете не мати достатнього доходу для того, щоб стати на ноги у фінансовому плані. Ми можемо підтримати вас на цьому етапі – за допомогою стартового капіталу. Цей грант може дати вам додаткову фінансову свободу дій на початку вашої самозайнятості.
Важливо: не існує законного права на отримання стартового капіталу для відкриття бізнесу. Ваша контактна особа в центрі зайнятості вирішить, чи відповідаєте ви вимогам.
 
 

ВИМОГИ

Ви повинні відповідати наступним вимогам для отримання стартового капіталу для запуску бізнесу:

  • До цього часу Ви отримували громадську допомогу (Bürgergeld).
  • Ви ще не стали самозайнятим на постійній основі (на повний робочий день).
  • Ви будете займатися самозайнятістю на постійній основі (повний робочий день).
  • Самозайнятість становить щонайменше 15 годин на тиждень.
  • Заснувавши власну справу, є велика ймовірність того, що в майбутньому Вам більше не доведеться покладатися на громадську допомогу (Bürgergeld).
 
 

РОЗМІР ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ТРИВАЛІСТЬ

Розмір фінансування, яке Ви можете отримати в якості стартового капіталу залежить, серед іншого, від ваших особистих обставин і від того, як довго ви були безробітним.
Сума не обовʼязково має бути однаковою протягом усього періоду фінансування. Наприклад, ви можете отримати більше стартових грошей у перші кілька місяців, ніж наприкінці грантового періоду. Ми визначаємо це на початку.
Підприємці-початківці можуть отримати стартовий капітал максимум на 24 місяці. Вони виплачуються щомісяця і не підлягають жодним відрахуванням.
 
 

ПОДАННЯ ЗАЯВКИ НА ОТРИМАННЯ СТАРТОВОГО КАПІТАЛУ ДЛЯ ЗАПУСКУ БІЗНЕСУ

Ви можете отримати стартовий капітал, лише якщо подасте заявку до того, як розпочнете власну справу. Тому спочатку запишіться до нас на консультацію.
Після цього ми перевіримо, чи маєте ви право на фінансування. Для цього нам знадобляться певні документи. Ви можете принести їх з собою на зустріч або подати пізніше. До них відносяться, наприклад, такі документи:
  • Резюме
  • Опис вашого стартап-проекту, наприклад, за допомогою бізнес-плану
  • Вимоги щодо капіталу та план фінансування
  • Прогноз обороту та прибутковості на наступні 3 роки
У деяких випадках вам потрібно буде надати додаткові докази. Це може бути, наприклад, сертифікат про кваліфікацію засновника або висновок третьої сторони про життєздатність вашого бізнесу. Це може бути, наприклад, банк або експертна установа.
Ви повинні підтвердити свою самозайнятість або фрілансерську роботу після відкриття власного бізнесу. Відповідними доказами є, наприклад, реєстрація бізнесу або повідомлення податкової інспекції.

Корисно знати: разом з початковою фінансовою допомогою ми також можемо підтримати вас у працевлаштуванні на роботу, яка підлягає сплаті внесків на соціальне страхування.

Правовою основою для виплати початкової фінансової допомоги є параграф 16b Другої книги Соціального кодексу (SGB II).

 
 

ПОСЛУГИ З ІНТЕГРАЦІЇ САМОЗАЙНЯТИХ ОСІБ

Займаючись самозайнятістю, ви хочете самостійно фінансувати своє життя. Для цього ми можемо підтримати вас фінансово – кредитом або грантом на покупки. Якщо ви вже займаєтеся підприємницькою діяльністю, ми можемо підтримати вас пропозицією безкоштовних консультацій та передачею знань, важливих для економічної самозайнятості.

Ми об’єднуємо всі ці послуги підтримки під терміном „Послуги з інтеграції самозайнятих осіб“, або скорочено LES.