Senin için uygun sübvansiyonu (maddi destek/hibe) arıyoruz!

 

Bizimle hemen iletişime geç ve istediğin dilde ücretsiz danışmanlıktan faydalan.

Almanya’da şu anda farklı insanları, şirketleri, kurumları veya bölgeleri desteklemek için tasarlanmış 1.500 ile 2.000 arasında farklı sübvansiyon (maddi destek) programı bulunmaktadır.

Ne yapıyoruz

 

pragmatiV GmbH teşvik yardımlarına herkesin ulaşmasını sağlar. Teşvik yardımları, geri ödenmesi gerekmeyen özel krediler veya mali katkılar/sübvansiyonlardır. Bu konuda birçok dilde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Teşvik yardımları şirketlerin önemli projeleri uygulamaları için fayda sağlar. Devlet (AB, federal devlet, eyalet) belirli bir proje için teşvik yardımı almak amacıyla başvurabileceğiniz programları açıklar. Çoğu teşvik yardımı çevre, dijitalleşme ve geliştirme alanlarında verilir.

Bu teşvik yardımları mali katkı şeklinde verilir, yani bir projenin maliyetinin bir kısmını sizin karşılamanız gerekir ve geri kalanını devlet hibe eder. Ama devlet verilen para ile ne yapıldığını bilmek istiyor. Bu nedenle paranın ne için kullanılacağı önceden açıklanmalıdır. Daha sonra paranın belirtilen amaç için kullanıldığı belgelenmelidir.

Bir de teşvik kredileri var. Bu krediler özellikle çok uygundur. Bunlar KfW (AlmanKalkınma Bankası), eyaletlerin kalkınma bankaları ve Avrupa Yatırım Bankası tarafından sağlanmaktadır.

Portrait von Andrea Puschhof

Contact

Dr. Andrea Puschhof

E-Mail: info@pragmativ.net

Phone: +49 (0)178 29 41 93 8

WhatsApp: +49 (0)178 29 41 93 8

Iletişim formu aracılığıyla