Senin için uygun sübvansiyonu (maddi destek/hibe) arıyoruz!

 

Bizimle hemen iletişime geç ve istediğin dilde ücretsiz danışmanlıktan faydalan.

Almanya’da şu anda farklı insanları, şirketleri, kurumları veya bölgeleri desteklemek için tasarlanmış 1.500 ile 2.000 arasında farklı sübvansiyon (maddi destek) programı bulunmaktadır.

Ne yapıyoruz

 

pragmatiV GmbH teşvik yardımlarına herkesin ulaşmasını sağlar. Teşvik yardımları, geri ödenmesi gerekmeyen özel krediler veya mali katkılar/sübvansiyonlardır. Bu konuda birçok dilde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Teşvik yardımları şirketlerin önemli projeleri uygulamaları için fayda sağlar. Devlet (AB, federal devlet, eyalet) belirli bir proje için teşvik yardımı almak amacıyla başvurabileceğiniz programları açıklar. Çoğu teşvik yardımı çevre, dijitalleşme ve geliştirme alanlarında verilir.

Bu teşvik yardımları mali katkı şeklinde verilir, yani bir projenin maliyetinin bir kısmını sizin karşılamanız gerekir ve geri kalanını devlet hibe eder. Ama devlet verilen para ile ne yapıldığını bilmek istiyor. Bu nedenle paranın ne için kullanılacağı önceden açıklanmalıdır. Daha sonra paranın belirtilen amaç için kullanıldığı belgelenmelidir.

Bir de teşvik kredileri var. Bu krediler özellikle çok uygundur. Bunlar KfW (AlmanKalkınma Bankası), eyaletlerin kalkınma bankaları ve Avrupa Yatırım Bankası tarafından sağlanmaktadır.

SÜBVANSIYON NEDIR?

Sübvansiyonlar veya düşük faizli krediler, devletin şirket kuruluşları için yaptığı desteklerdir. Düşük faizli kredilerin geri ödemesi genellikle daha kolaydır. Sübvansiyonlar, hibe şeklinde olur, yani şirketlerin belirli amaçlar için karşılıksız aldığı para. Çoğu durumda bu hibe proje maliyetlerinin bir kısmını karşılayabilir, ancak aynı zamanda senin de katkı yapman gerekir. Sübvansiyonlar, mali yardımlar/hibeler, kefaletler, garantiler ve iştirakler şeklinde öz sermaye ve dış sermayeye alternatif finansman araçlarıdır. Sübvansiyonlar, belirli siyasi veya ekonomik hedeflere ulaşmak için verilen devlet destekleridir. Bunlar, örneğin şirket kuruluşu için hibeler veya proje maliyeti hibeleri şeklinde verilebilir.

 

KIM SÜBVANSIYON (DESTEKLEME) ALIR?

Şirket kurmak veya proje fikirlerini hayata geçirmek için yeterli paraya sahip olmayan şirket, kurum veya özel kişiler belirli koşullar altında devlet yardımı alabilirler. Sübvansiyonlar, yeni şirketlere ya da kendilerini geliştirmeleri için mevcut şirketlere veya bireylere verilen mali desteklerdir. Sübvansiyon (maddi destek) maddi hediye değildir, ancak bu desteği alabilmek için belirli şartlar vardır. Bu nedenle, öncelikle her ayrı durum için şartların oluşup oluşmadığı tespit edilmelidir. Tabi hangi sübvansiyon (maddi destek) için hangi şartların gerekli olduğu da bilinmelidir.

 

KIM SÜBVANSIYON (DESTEKLEME) SAĞLAR?

Devlet kurumları (KfW [yeniden inşa için kredi kurumu], Förderbanken (kalkınma bankaları), Bürgschaftsbanken (teminat bankaları), Landwirtschaftliche Rentenbank veya AB, federal hükümet ya da eyaletler hibe ve kredi şeklinde sübvansiyon (destekleme) sağlar. Kısaca KfW Bank olarak bilinen Kreditanstalt für Wiederaufbau, en çok tanınan finansman kuruluşudur. Kredi şeklinde destek sağlar. Sübvansiyonlar AB, federal hükümet veya eyaletler tarafından verilir. bu konuda tahsisten sorumlu bakanlıklar, iş ve işçi bulma kurumu veya özel şirketler gibi farklı kuruluşlar vardır.

 

SÜBVANSIYONLAR IÇIN IPUÇLARI

TEŞVIK KREDILERINDE BANKANIN ROLÜ NEDIR?

Teşvik kredilerine başvurmak istersen, genellikle halihazırda çalıştığın banka ile iletişime geçmen gerekir. Bu banka başvuruları kontrol eder ve yetkili bankalara iletir. Teşvik kredileri çalıştığın bankadan aldığın kredilere kıyasla daha uygun özelliklerdedir.

 

SÜBVANSIYON/HIBE BAŞVURUSUNDA BULUNMAK ISTERSENIZ, ŞU ILK ÜÇ ADIM ÖNEMLIDIR:

1. Ne için mali desteğe ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve kısa bir açıklama oluşturun.

2. Projenize uygun mali destek fırsatlarını araştırın. Bu konuda çok faydalı bir sayfa: https://www.foerderdatabase.de/

3. Ümidinizi asla kaybetmeyin.

Portrait von Andrea Puschhof

Contact

Dr. Andrea Puschhof

E-Mail: info@pragmativ.net

Phone: +49 (0)178 29 41 93 8

WhatsApp: +49 (0)178 29 41 93 8

Iletişim formu aracılığıyla