Küçük işletmeler ve organizasyonlar için hibe danışmanlığı

 

Pragmativ’e hoş geldiniz! Büyük fikirlerini hibe kaynakları kullanarak hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz.

Hibeler Fırsat Olarak

Pragmativ’de, hibeleri sadece bir zorluk olarak değil, aynı zamanda sizin bağlılığınız ve vizyonunuz için bir ödül olarak görüyoruz. Size hibe kaynaklarına erişimi kolaylaştırmak ve projelerinizi başarıyla gerçekleştirmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Başarınız İçin Uzmanlık


Deneyimli ekibimiz, projeniz için uygun hibeleri almanızı sağlamak için derin bilgi ve kişiselleştirilmiş danışmanlık sunar. Hibelerin çeşitliliğini anlıyoruz ve sizin için en uygun yolu bulmanıza yardımcı oluyoruz.

HIBELER NEDIR?

Hibeler veya sübvansiyonlu krediler, işletme kuruluşlarını ve projeleri desteklemeyi amaçlayan devlet finansman şekilleridir. Bu krediler genellikle özellikle uygun koşullarda geri ödenir. Hibeler veya krediler, belirli girişimcilik projelerini teşvik etmek için hibe veya kredi olarak sağlanabilir. Bunlar, sermaye ve borç için alternatif finansman araçları olarak hizmet eder ve politik veya ekonomik hedeflere ulaşmak için verilirler.

 

KIMLER HIBE ALIR?

Hibeler, iş fikirlerini veya projelerini uygulamak için yeterli finansal kaynaklara sahip olmayan şirketler, kuruluşlar veya bireyler tarafından başvurulabilir. Hibeler belirli koşullar altında verilir ve alıcıların hibeleri alabilmek için belirlenmiş kriterleri karşılaması gerekir. Hibeleri başarıyla başvurmak için ilgili kriterleri ve koşulları bilmek önemlidir.

 

HIBELERI KIM VERIR?

Hibeler, KfW Bankası, kalkınma bankaları, kefalet bankaları gibi devlet kurumları tarafından, ayrıca AB, federal hükümet veya bireysel eyaletler tarafından sağlanır. Bu kurumlar, girişimcilik projelerinin gerçekleştirilmesini desteklemek için hibe ve kredi şeklinde hibe sağlarlar. Ev bankası, genellikle hibe başvurularını değerlendirerek ve ilgili kalkınma bankalarına ileterek hibe başvurularının yapılmasında merkezi bir rol oynar.

 

HIBE IÇIN IPUÇLARI:

1. Hibeler için neye ihtiyacınız olduğunu dikkatlice düşünün ve projenizin kesin bir tanımını yapın.

2. Uygun hibe olanaklarını araştırın, örneğin hibe veritabanı gibi sitelerde.

3. Süreç zor görünse bile, cesaretinizi kırmayın ve kararlı kalın.

⭐⭐⭐⭐⭐ – Erkan, Restoran Sahibi 

💬: „Pragmativ’in desteği sayesinde web sitemizin geliştirilmesi için bir hibe aldık. Bu, şimdi online siparişleri de almamıza olanak tanıyor. Pragmativ ekibinin profesyonel danışmanlığı ve etkili işlemesi, projemiz için uygun hibeleri almamıza yardımcı oldu. İşbirliğimizden son derece memnunuz ve Pragmativ’i gönül rahatlığıyla öneriyoruz.“

⭐⭐⭐⭐⭐ – Monika, Kurucu

💬: „Andrea Puschhof, şirketimi kurarken potansiyel hibe olanakları konusunda beni danışmanlık yaparak ve başvuru sürecinde beni profesyonel bir şekilde yönlendirerek yardımcı oldu. Her zaman açık, dürüst ve yetkin bir rehber olan Andrea, hibe arka planını anlamamı ve projem için nasıl kullanabileceğimi öğrenmemi sağladı.“

Portrait von Andrea Puschhof

Contact

Dr. Andrea Puschhof

E-Mail: info@pragmativ.net

Phone: +49 (0)178 29 41 93 8

WhatsApp: +49 (0)178 29 41 93 8

Iletişim formu aracılığıyla