Poszukamy dla Ciebie odpowiedniego wsparcia finansowego!

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną poradę w wybranym przez siebie języku.

W Niemczech istnieje obecnie od 1.500 do 2.000 różnych programów finansowania mających na celu wspieranie pojedynczych osób, firm, instytucji lub regionów.

Co robimy

pragmatiV GmbH sprawia, że środki wsparcia finanso- wego są dostępne dla wszystkich. Takie wsparcie finansowe to specjalne pożyczki lub dotacje/subwencje. Oferujemy z tym związane proste porady, także w różnych językach.

Dotacje pomagają firmom realizować ważne projekty. Państwo (UE, kraje związkowe Niemiec i Landy) ogłasza programy, w których można ubiegać się o dofinansowanie na konkretny projekt. Większość tych środków jest przyznawana na projekty w zakresie ochrony środowiska, cyfryzacji i rozwoju.

Środki te przyznawane są w formie grantów, to znaczy, że część kosztów projektu trzeba spłacić samodzielnie, a resztę pokryje państwo. Ale państwo chce wiedzieć, co stanie się z jego pieniędzmi. Dlatego należy najpierw dokładnie opisać cel, na jaki mają być przeznaczone granty. Później należy udowodnić, że pieniądze zostały na ten właśnie cel wydane.

Do tego dochodzą pożyczki promocyjne. O te kredyty/pożyczki można się ubiegać na szczególnie korzystnych warunkach. Zapewniają je Bank KfW, banki rozwoju krajów związkowych oraz Europejski Bank Inwestycyjny.

Portrait von Andrea Puschhof

Contact

Dr. Andrea Puschhof

E-Mail: info@pragmativ.net

Phone: +49 (0)178 29 41 93 8

WhatsApp: +49 (0)178 29 41 93 8

Poprzez formularz kontaktowy